Odpovídáme na Vaše dotazy ke svítidlům

Neváhejte nás kontaktovat!

Chceme nakoupit svítidla od firmy Eglo, co byste mi poradili?

Jedná se o poměrně častý dotaz, ale odpověď je dosti obtížná. Při volbě osvětlení by se zákazník měl rozhodovat podle svého vkusu a dispozice vybavovaných prostor. Do moderního bytu nebudou vhodná rustikální svítidla a máte-li strop 2,5m vysoký, závěsné lustry rovněž nebudou vhodným řešením. Každopádně Svítidla Eglo nabízejí širokou paletu možností.


Chci-li si pořídit osvětlení, s jakou částkou mám asi počítat?

Obecně se uvádí, že částka vydaná za svítidla by měla být cca 2-3% z ceny nemovitosti.


Chceme zakoupit lustr Tenno 85133 od firmy Svítidla Eglo do našeho obýváku o velikosti cca 18m2. Výkon svítidla je 3x40W. Bude to dostačující?

Zákazníkům radíme, že je lepší výkon svítidla naddimenzovat než naopak. Slabší žárovky můžete použít vždy. Radil bych Vám tedy Svítidlo Eglo – Tenno 85134, které má výkon 5x40W.


Stavíme dům a rádi bychom ho jednou vybavili produkty firmy Svítidla Eglo. Líbí se nám ucelené série, které Eglo nabízí. Je lepší použít slabší centrální světlo a prostor dosvítit nástěnkami, nebo silné centrální a nástěnky neosazovat?

Domnívám se, že ideální varianta je kombinací obou Vámi popsaných. Kdybych Vám tedy mohl radit, použijte silné centrální světlo a doplňte ho nástěnkami pro chvíle, kdy centrální světlo bude zbytečné. Je špatné, když k dostatečnému osvětlení místnosti musíte zapnout všechna svítidla, která se tam nacházejí…Copyright © 2010 Ing. Pavel Kouba • Web-SEO optimalizace NAVRCHOLU.cz netAgent